Nezvládá váš pes návštěvy veterinární ordinace nebo je už v čekárně hodně nervózní? Nenechá si vyčistit uši, upravit drápky, vyčesat srst? Na masážích či dornovce zrovna neoplývá radostí?

🐕
• 10 na sebe navazujících lekcí
• 1 lekce = 60 minut
• nutné chodit pravidelně
• možno nahradit 2 lekce (24 h předem omluvenou)
• vhodné pro všechny věkové kategorie
• reaktivce nahlásit při přihlášení

V tomto kurzu, který je o tzv. tréninku ke spolupráci (ang. Husbandry Training), se naučíte nejen to, jak svého psího parťáka připravit na zákroky, ať už veterinární, kosmetické či zkrátka takové, kde je třeba s ním fyzicky manipulovat (zvednout ho, vyčistit uši/zuby, nakapat mu do nich, obvázat část těla, ostříhat drápky…), ale zaměříme se také na ochotu oblékat si postroje/oblečky, funkční triky a třeba i na odvážnost cvičit ve výškách. Na své si přijdou i ti, jejichž psi nemají s manipulací problém. Naučí se více naslouchat svému chlupatci, rozpoznat, kdy už potřebuje pauzu… apod.

Prvních 5 lekcí je věnováno úplnému základu. Poté se začínají „nabalovat“ nová chování, probíhá více testování a pokud je zvíře připraveno, postupujeme na úkony méně příjemné.
Vždy záleží na konkrétním jedinci. To, co zvládne jeden při druhé hodině, nezvládne jiný při té desáté. Každý pracuje svým tempem, nikdo se nemusí bát, že bude zdržovat.

Pracuje se výhradně pomocí pozitivního posilování, není nutné používat klikr.

Psi na hodinách pracují současně.

10 lekcí

3 týmy

1700,-

Během roku budou vypisovány praktické nácviky manipulace a ošetření přímo ve veterinární ordinaci pod dohledem MVDr. Veroniky Plškové v Hlinsku.

Tyto praxe jsou zpřístupněny pouze mým, zkušeným týmům a samozřejmě kurzistům „Veteriny“.